Seier mot Kvik
Etter en god 1. omgang og 0-2 til pause skulle det vise seg å likevel bli en tøff kamp borte mot Kvik i seriens 3. siste runde. Etter en meget spennende 2. omgang var det likevel vi som trakk det lengste strået og hentet tre nye poeng i jakten på opprykk.
Vi startet med følgende lag:
Robin Hjelseth
Erlend Flaten – Markus Nesje – Fredrik Kostberg – Sivert Risan
August Rist – Stian Torgersen
Mikkel Nergård – Andreas Krokbø – Sondre Kviteng
Ferdinand Takyi
Mål:
10’ (0-1): August Rist
40’ (0-2): August Rist
60’ (1-2): Kvik
90+2’ (1-3): Mantas Petruska
Bytter:
65’: Engvik inn for Ferdinand
83’: Mantas & M Risan inn for Mikkel og Sondre
I første omgang hadde vi mye posession og kom til flere sjanser. Allerede etter 10 minutter kommer August til skudd fra 20m som går via en motspiller og i mål – 0-1! Det blir en omgang med relativt mye dueller og tross at vi har bra med posession skaper vi ikke så mange sjanser. Etter 32 minutter gjør imidlertid Krokbø en nydelig dragning og fyrer av. Skuddet går i stanga, og på returen har Mikkel en mann i press som tvinger avslutningen over. Etter 40 minutter får vi igjen lønn for strevet da Krokbø sender av gårde en nydelig utside-pasning mot mikkel som er på vei gjennom. Keeper er ute i duellen, og ballen ruller deretter til August som iskaldt triller ballen i det åpne målet fra rundt 30 meter. 0-2 står seg til pause.
Etter hvilen er Kvik mer på, og vi sliter med å få i gang samme spillet som i første omgang. Kvik er farlige når de kommer, og det er ikke ufortjent at de scorer etter 60 minutter på et skudd fra 16-meteren. Herfra og ut blir det en spennende og tøff kamp hvor ingen lag klarer å skape så mange store sjanser. Vi får blant annet en god sjanse med Kviteng fem minutter etter målet, men han får ikke med seg ballen i fart på gjennomspillet. Kvik er også farlig frempå, men vi holder unna det som kommer. Etter 85’ blir alle som ser på vitne til et nesten-mål av de sjeldne når en Kvik-spiller dundrer et frispark i tverrliggeren fra drøyt 20 meter. Nærmere kommer ikke Kvik, og på overtid får vi en contring hvor Mantas til slutt lekkert drar av keeper og punkterer kampen. Det ender 1-3 og vi får med oss tre meget viktige poeng i årets siste bortekamp.